Pytania i odpowiedzi

Q&A

Często zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z domenami internetowymi. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, skontaktuj się z nami, a my z przyjemnością Ci odpowiemy.

Dane takie możesz sprawdzić w bazie WHOIS na stronie DNS.PL: https://dns.pl/whois

Jeżeli obecny abonent chce sprzedać domenę to zakupu można dokonać w transakcji bezpośredniej bądź za pośrednictwem giełdy domen internetowych. Kupując jedna z naszych domen możesz sam wybrać która metoda transakcji bardziej Ci odpowiada.

Tak, po zakupie domeny wykonywana jest cesja (zmiana danych abonenckich) a domena będzie przeniesiona na Twoje konto u Twojego rejestratora lub na Twoje konto na giełdzie domen (będziesz mieć prawa i pełną kontrole nad domena)

TAK, taka fakturę otrzymasz bezpośrednio od sprzedającego (jeżeli ten jest płatnikiem VAT) bądź od giełdy domen, w zależności od sposobu przeprowadzenia transakcji.

Tak zakup domeny, można uwzględnić jako koszt uzyskania przychodu.

Nie ma problemu. W przypadku transakcji bezpośredniej można spisać umowę kupna-sprzedaży domeny internetowej. Lub można przeprowadzić transakcję za pośrednictwem giełdy domen internetowych. Kupując domenę od nas masz do wyboru każdy z wariantów, wedle uznania.

Kupując domenę od nas o wykonanie cesji nie musisz się martwić. W wariancie transakcji bezpośredniej, wykonanie cesji jest całkowicie po naszej stronie. Od Ciebie będziemy potrzebować jedynie danych do cesji. A w przypadku transakcji przez giełdę domen, cesja jest wykonywana automatycznie przez giełdę domen w postaci elektronicznej w tle transakcji.

Transfer domeny w przypadku transakcji bezpośredniej (jeżeli posiadasz w firmie dział IT bądź masz znajomego informatyka) przeprowadzimy z oddelegowana przez Ciebie osoba. Będziemy asystować aż do upewnienia się, że domena została przeniesiona do Twojego rejestratora i że posiadasz pełną kontrolę nad domeną. Jeżeli nie posiadasz zaufanej osoby, która może Ci pomóc, to także nie będzie problemem. Pomożemy Ci i przeprowadzimy Cie krok po kroku (telefonicznie i e-mailowo) przez proces transferu domeny do Twojego konta u Twojego rejestratora.

Z kolei w przypadku transakcji przez giełdę domen sprawa jest jeszcze prostsza. Transfer domeny na Twoje konto na giełdzie przebiega automatycznie po opłaceniu transakcji. Jeżeli chciałbyś jednak później przenieść domenę do innego rejestratora, to oczywiście także Ci w tym pomożemy.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu mailowego lub telefonicznego bądź przez formularz kontaktowy. Chętnie udzielimy wyczerpującej odpowiedzi, postaramy rozwiać Twoje wątpliwości.

Na wszystkie zapytania odpowiadamy w ciągu maksymalnie 24 godzin. Gdybyś zatem nie otrzymał odpowiedzi w tym czasie - uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny. Najprawdopodobniej bowiem nie otrzymaliśmy Twojej wiadomości.